Menü

Hızlı Erişim & Quick accessÖzet


Leonardo Projelerinin Teknik Alanlardaki Eğitime Katkısı
1995 yılındaki başlangıcından beri Leonardo da Vinci programı mühendislik ve mesleki eğitime önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çalışma yazarların 2006 ve 2012 yılları arasında yer aldıkları ağırlıklı olarak mühendislik uygulamalarını içeren farklı teknik alanlardaki dört Leonardo projesini tanımlar. Projelerin ortak özelliği, Öğrenme Yönetim Sistemi ve Öğrenme İçeriği Yönetim Sistemi gibi sistemler ile e-öğrenme platformlarının beraber kullanımıdır. Proje ürünleri uluslararası ortaklıkla üretilmiş ve dolayısıyla çoğu Avrupa ülkesindeki hedef kitlenin ihtiyaçlarını karşılamıştır. WASTE-TRAIN be PROWAT projelerinin eğitim malzemeleri karma eğitime uygun olarak tasarlanmıştır. ACES projesinin eğitim malzemeleri ise yalnızca uzaktan eğitime uygun olarak tasarlanmıştır. PM4WAT projesinin eğitim malzemeleri ise ağırlıklı olarak uzaktan eğitime uygundur. Ancak simülatör eğitimi yüz yüze konseptine uygun olarak tasarlanmıştır. Her bir projenin bir parçası olarak, kullanıcı grupları ve uzmanlardan eğitim malzemeleri ve eğitim yöntemi hakkında değerlendirme ve geri bildirim almak üzere deneme eğitimi yapılmıştır. Burada Türk katılımcıların cevapları sunulacak ve tartışılacaktır. Sonuçlar katılımcıların özellikle karma eğitim yaklaşımına ilgili olduklarını göstermektedir.

Anahtar Kelimeler
Leonardo da Vinci Projeleri, WASTE-TRAIN, PROWAT, ACES, PM4WAT

Gelişmiş Arama & Advanced Search


Duyurular & Announcements

  Ocak 2018

  Ocak  2018 Sayısı, online olarak yayınlanmıştır.

   


  İstatistik (Mayıs 2014)

  Bilgi için; ana sayfadaki haberlere gidiniz.


  12.12.2017 tarihinden itibaren çalışmalarınızı http://dergipark.gov.tr/pauefd adresi üzerinden gönde
  Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi Emerging Sources Citation Index (ESCI) tarafından taranmakta ve dizinlenmektedir.
   
  Pamukkale University Journal of Education is indexed and abstracted in Emerging Sources Citation Index (ESCI).

  Dergimiz Dergipark sistemize taşınmıştır. Lütfen çalışmalarınızı burya yüklemeyiniz

  Çalışmalarınızı http://dergipark.gov.tr/pauefd adresi üzerinden gönderiniz


  ANDROİD UYGULAMASI

  Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi mobil sürümü artık yayında.Adres : Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kınıklı-Denizli/TÜRKİYE
Eposta :pauefdergi@pau.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri